Staff

Primary Teachers

Sioned Jones

Aqua Class

Kauser Malik

Green Class

Nicita Sargeant

Indigo Class

Bethan Griffiths

Orange Class

Tanya Oliveira

Purple Class

Sophie Reid

Red Class

Mikeala Dowling

U1 Class

Derreth Smith

U2 Class

Katie Strong

U3 Class

Nicola Jones

U3 Class

Christine Ward

U4 Class

Sarah Thornton

Yellow Class

Emma Murphy

Carla Palmer

Primary Teaching Assistants

Safya Bi

Tracy Wills

Charmaine Reid

Kashmira Patel

Sheila Sampla

Kate Hussain

Josie Myers

Raveena Sultan

Nina Sira

Kaylie McKinlay

Abigail Knibbs

Kerry Jones

Safina Hussain

Jenny Preece

Bev Cato

Jaz Thindal

Jasmine Rahat

Ishrat Bibi

Gemma Hemsley

Rochelle Burke

Nehgut Khalil

Maria Ahmed

Angelina Hussain

Shahin Akhtar

Sajida Kamal

Marjorie Innis

Stacey Ann Brown

Suzanne Doiley

Bev Jones

Sarah Courtney

Zeynab Said

Emma Ponting

Gavin Ford

Emma White

Kerry Robin-Millerchip

Louise Laing

Tayyaba Yaseen

Carmen Brown

Sally Cornfield

Olivia Somers

Secondary Teachers

Ingrid Smith

D6 Class

Sarah Davis

E6 Class

Kiran Gajjar

The Flat

Amanda Wood

H2 Class

Pamela Meddings

H4 Class

Gerry Walsh

Q6 Class

Martin Goodwin

J1 Class

Jacquie Fitzgerald

J2 Class

Louis Patterson

Q2 Class

Suse Bailey

Q3 Class

Cadell Melsopp

Q5 Class

Anisa Shafi

Q7 Class

Joshua Nugent

Q8 Class

Louise Butler

Q8 Class

Sumaya Farooq

Q4 Class

Secondary Teaching Assistants

Gergana Minetos

Sayqa Bi

Bev Lowe

Jenny Edwards

Abdul Faruk

Jessica Hawley

Mozida Khatun

Muhammad Hasan

Tammy Beckett

Shifa Zaman

Charlotte Smith

Sonia King

Aysa Begum

Philip Bennett

Zoe Eaton

Sam Kaseba

Grace Williams

Bakhtawar Ali

Lorretta Griffin

Rob Close

Marie Gaterama

Angela Walsh

Suzette Walton

Lurin Henry

Tracey McAllister

Riyaz Begum

Zahir Hussain

Kulwinder Padhan

Pam Lakhay

David Derrington

Sandy Johal

Sadie Bedward

Rose Smith

Lorna Sylvester

Nicola Baker

Coraline Halstead

Pauline Burrell

Omar Zulfiqar

Julie Thursfield

Jacqui Stewart

Lubna Adnan

Rabia Ahmed

Ava Nelson

Debby Fuller-Harris

Rajna Begum

Finance Team

Celeste Smith

Bursar

Samina Parveen

Finance Assistant

Pastoral Team

Lucy Cornfield

Primary Site

Charlotte Starkey

Secondary Site

Admin Team

Rachel Guerin

Admin and HR Manager

Lesley Seaton-Thorpe

IT Officer

Sarrina Stephens

Administrator

Stephanie Johnson

Administrator

Tracey Richardson

Administrator

Leanne Gerrick

Administrator

Nafisa Abiib

Administrator

BSS

Peter Hall

Building Services Supervisor

Mohammed Awan

Building Services Assistant

Your Name (required)

Your Email (required)

Your Message